ŘÍJEN – MĚSÍC ROZDĚLENÍ ROLÍ A NASTAVENÍ PRAVIDEL

51b5ccf8-9937-4512-9738-1014d88a5777Vážené kolegyně, milí kolegové,

práce parlamentu se rozbíhá a možná začínáte přemýšlet, do jakého projektu se s dětmi pustit. Zveme vás, abyste věnovali ještě trochu času nově ustavenému týmu.

ŘÍJEN – MĚSÍC ROZDĚLENÍ ROLÍ A NASTAVENÍ PRAVIDEL

Ve čtvrtek 24. listopadu pořádáme seminář zaměřený na motivaci žáků. Nezapomeňte, že členové Školy pro demokracii mají 10% slevu, a tedy seminář stojí 1790,-Kč.

ČLEN PARLAMENTU – ROLE Č. 1

Žáci si mohou práci rozdělit tak, aby každý nesl odpovědnost za něco jiného. Hlavní je ale nezapomenout na samotnou roli člena parlamentu – pravidelně přenáší informace mezi třídou a parlamentem. Věnujte klidně celé zasedání tréninku přenosu informací.

JAKÉ ROLE V PARLAMENTU MÁME

Stáhněte si přehled základních rolí parlamenťáků a nechte žáky pospojovat, jaký popis patří ke které roli.

Můžete si také vymyslet další role, možná potřebujete ještě časoměřiče, rychlou spojku, webmastera či cokoli dalšího.

ZADEJTE DĚTEM HRAVÝ ÚKOL

Nejlepší formou k rozdělení rolí jsou prožitkové aktivity. Zadejte dětem nějaký úkol, který vyžaduje spolupráci. Po uplynulém čase s nimi zreflektujte, kdo skupinu vedl, kdo měl dobré nápady, kdo naslouchal ostatním. Přirozeně najdete vhodného předsedu parlamentu a další.

Na další tip se můžete těšit koncem listopadu. Přineseme inspiraci na parlamentní  projekty.

A ještě jeden tip: aktuální informace najdete na našem Facebooku. Přidejte se:-)

Za tým CEDU srdečně zdraví

Eliška Urbanová, koordinátorka programu Škola pro demokracii

Program Škola pro demokracii realizuje

CEDU – Centrum pro demokratické učení, o.p.s.

Kosárkovo nábřeží 2, Praha 1, 118 00

Web. stránky Školy pro demokracii

Příspěvek byl publikován v rubrice Nabídka Centra pro demokratické učení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.