6. ročník „Školy pro demokracii“

674f8d4e-3e22-47b7-82c8-e047a52016eaVážené kolegyně, mílí kolegové,
pokud je Vaše škola j“Školou pro demokracii“, zveme srdečně Váš žákovský parlament  na 6. ročník slavnostního vyhlášení titulu „Škola pro demokracii“, který proběhne v pondělí 21. listopadu 2016 v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.

Cílem akce je motivovat žáky, umožnit parlamentům vzájemnou inspiraci a oslavit ty, kterým se v uplynulém roce podařilo ve škole něco pěkného.

Níže najdete informace o akci i postup pro přihlášení Vaší školy.

Se srdečným pozdravem
Eliška Urbanová, koordinátorka programu
INFORMACE O AKCI 21. 11. 2016
Slavnostního vyhlášení se zúčastní 10 škol (z každé školy 6 žáků a 1 učitel). Formou krátkého videa budou žáci prezentovat jeden úspěšný projekt svého žákovského parlamentu. S žáky z dalších škol budou sdílet, jak jejich parlament funguje.

8:30 Registrace v Parlamentu (Praha, zastávka „Malostranské náměstí“)
9:00 Zahájení (Tomáš Hazlbauer, ředitel CEDU, o.p.s.)
9:30 Prezentace žákovských projektů a komentář porotců
10:30 Meziparlamentní sdílení žáků ve skupinách
12.00 Hlasování žáků a učitelů a vyhlášení nejlepšího projektu roku 2016
13:00 Předání titulu Škola pro demokracii všem zúčastněným školám
13:30 Ukončení akce
PODMÍNKY ÚČASTI A POSTUP PŘIHLÁŠNÍ ŠKOLY
Podmínka účasti: Účastnit se mohou školy, které zmapovaly alespoň jednu oblast programu Škola pro demokracii a naplňují tuto oblast alespoň v základní úrovni.

Přihláška na: eliska.urbanova@cedu.cz
do 19.9. nám prosím dejte vědět, zda o akci předběžně uvažujete (nezávazně)
do 30.9. zašlete krátkou anotaci projektu, který budou žáci prezentovat
Další postup:
4.10. Vás budeme informovat, zda byla Vaše škola na základě zaslané anotace vybrána
do 2.11. vybrané školy zašlou prezentaci projektu formou krátkého videa (videa okomentujeme a do 11.11. budete mít možnost je před zveřejněním ještě upravit)
16.11. budou videa zveřejněna a veřejnost bude hlasovat o nejlepší projekt
21.11. budou promítnuta v Parlamentu a žáci budou hlasovat o nejlepší projekt
VÝBĚR A PREZENTACE PROJEKTU

Vyberte s žáky projekt, který:
žákovský parlament dělal v loňském nebo letošním školním roce;
posílil participaci dětí na životě školy (ideálně se zapojili i žáci, kteří nejsou v parlamentu);
iniciovali a z větší části realizovali žáci (nejde o to prezentovat sofistikované projekty dospělých).
Vyberte něco inspirativního, na co jsou děti z vaší školy hrdé! Nedoporučujeme volit projekt typu „adopce na dálku“, který je zpravidla tradiční akcí školy, a žáci „pouze“ vyberou peníze.
Žáci vytvoří video, které bude:
trvat 30 vteřin;
prezentovat jeden projekt žákovského parlamentu (zejména, jaký měl cíl, jak probíhat, jaké byly jeho výsledky, případně i, jak vzniknul samotný nápad);
zahrnovat název školy, příp. název parlamentu, název projektu, logo programu Škola pro demokracii.
Podoba videa bude upřesněna přihlášeným školám.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.