5. ročník Školy pro demokracii

OLYMPUS DIGITAL CAMERA23. 11.2015 se uskutečnil na půdě Senátu ČR 5. ročník Školy pro demokracii. Za parlament Čápata zde prezentovaly  projekt Naše práva a povinnosti Tereza Cajthamlová a Tereza Buštová. Před plným sálem vše odprezentovaly s naprostým přehledem.

Naše práva a povinnosti: Cílem projektu žákovského parlamentu Čápata bylo přiblížit dokumenty školy žákům a jejich rodičům. Základní dokumenty školy umístili tak, aby byly dostupné v prostorách, kde se žáci ve škole běžně pohybují.

Na chodbě před školním bufetem je nástěnka s „kapsami“, ve kterých jsou k nahlédnutí nejdůležitější části školního vzdělávacího programu, školní řád, výroční zpráva, plán výchovného poradce a metodika prevence, informace ze školské rady a občanského sdružení „Rodiče dětem – Dolní Žandov“ a jedna kapsa je určena pro podněty pro žákovský parlament Čápata.

Nástěnka se školním řádem je umístěna u vstupu do šaten. Čápata vybrala nejdůležitější části školního řádu a v heslech, aby byla čtivá i pro mladší spolužáky, je umístila na nástěnku. Hesla doplnila piktogramy, aby byl řád srozumitelný i žákům přípravné a první třídy.

Cílem Čápat bylo nenásilně seznámit spolužáky s nejdůležitějšími částmi školního řádu a ti ze žáků, kteří chtějí dokumenty školy zkoumat důkladněji, do nich mohou kdykoliv nahlédnout v prostorách u školního bufetu.

a href=“http://zsmsdolnizandov.rajce.idnes.cz/Skola_pro_demokracii_-Senat_CR_5_%2C_23.11.2015//“>fotky z akce</a>

Příspěvek byl publikován v rubrice ČÁPATA;ZŠ Dolní Žandov. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.