Metodické materiály, které poskytuje KC

1) metodiky Žákovský parlament I. – III., Žákovské projekty

IMG_6884

Sada tří metodik pro koordinátory žákovských parlamentů je nezbytným základem pro každého pedagoga, který s parlamentem pracuje. Najdete v nich zpracována všechna témata, která v souvislosti s vaší žákovskou samosprávou řešíte. Jsou plné příkladů z praxe, inspirativních aktivit, doporučení a rad, ale obsahují například i kontrolní listy pro koordinátora či ředitele.

Žákovský parlament I. – Jak začít s parlamentem, aby brzo neskončil

Žákovský parlament II. – Jak vybrat zástupce tříd a udělat z nich dobrý tým

Žákovský parlament III. – Jak vést zasedání, aby nás to bavilo

Žákovské projekty – Jak dělat projekty, aby je žáci realizovali samostatně

  • zdarma

2) Zápisníky pro členy ŽP

IMG_6868

Zápisník pro členy žákovského parlamentu je praktická pomůcka pro vaše parlamenťáky z II. stupně, ve které najdou kromě rad a šikovných pomůcek vlastní diář, místo na poznámky a zápisy ze zasedání.  V zápisníku je mnoho prostoru pro vlastní zápisky a ztotožnění se se svou rolí v parlamentu. Celým graficky atraktivním materiálem žáky provázejí vtipné komentáře animovaných postaviček.

  • zdarma

3) metodiku Žákovský parlament na prvním stupni

  • zdarma

4) Zápisník pro žáky 3. – 5. třídy

  • zdarma

5) Šťastný koordinátor

IMG_6867

Materiál určený nejen koordinátorům žákovského parlamentu, kteří mají pocit, že už to na ně tak trochu „padá“. Jak učit a přežít to ve zdraví?

Ještě než se definitivně rozhodnete, že už na vedení parlamentu nemáte sil, přečtěte si „Šťastného koa“. Většina koordinátorů parlamentů jsou učitelé. Člověk tedy nejen, že učí, ale ještě vede parlament a to v poněkud jiné roli. Materiál vám poradí, jak to udělat, abyste lépe snášeli stres (či si ho ideálně nepouštěli k tělu), byli ve své práci efektivnější a především spokojenější. Tento materiál je plný šikovných technik, rad a laskavého humoru – všeho důležitého pro trochu unavené koordinátory…

  • 150Kč

6)  Plakáty:      

a) ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT

IMG_6858

 

Nástěnný plakát (formát A2) pomůže vašemu parlamentu se viditelně a efektivně propagovat po celé škole. Jsou na něm vysvětleny zásadní principy voleb, fungování parlamentu a jeho výsledků, ale současně je v něm prostor i pro vlastní vklad každé třídy (kdo tam je z naší třídy, kdy můžu parlament navštívit…).

b) PARLAMENTNÍ KALENDÁŘ 

IMG_6864

Nástěnný plakát (formát A1) je vhodný pořizovat ve dvou kusech (jeden do místnosti, kde se parlament schází – kvůli možnosti zapisovat veškeré termíny a plány; druhý na veřejnou nástěnku, kde mohou všichni sledovat, co všechno parlament plánuje, čím se zabývá a také, co všechno již udělal). Doporučujeme si do kalendáře zapsat i všechny ostatní školní akce, aby se vám nekryly s těmi vašemi…

c) KROK ZA KROKEM PROJEKTEM

IMG_6880

Nástěnný plakát (formát A2), který žákům pomůže správně postupovat při realizaci akcí a projektů. Jedná se současně o průvodce, ale i interaktivní pomůcku, která pomůže parlamentu zefektivnit veškerou činnost. Doporučujeme alespoň ve dvou kusech (jeden plakát na neustálé připomenutí toho, jak postupovat, druhý pak na vlepování či připochování lístečků ke konkrétnímu projektu)

  • každý z plakátů za 50Kč (minimálně však 3ks najednou – libovolné kombinace plakátů; 10ks za 350Kč; 20ks z 600Kč)

7) Politeia:

IMG_6871 IMG_6877

Vzdělávací materiály POLITEIA jsou určeny pro třídní učitele, učitele občanské výchovy a koordinátory žákovských parlamentů. Sada sestává z metodiky, pracovcních listů a sebehodnotících formulářů pro žáky, metodik k jednotlivým listům pro učitele, animovaných příběhů na DVD a jejich komiksové verze na papíře.

  • základní verze za 400Kč (3ks za 900Kč)

 

Rozšířená verze obsahuje aktualizovanou metodiku, soubor zkušeností dalších deseti partnerských škol, karty s otázkami k reflexi lekce s každým pracovním listem.

  • rozšířená verze za 700Kč (3ks za 1500Kč)

8) Soubor aktivit

  • 320Kč (leden 2014)
Příspěvek byl publikován v rubrice Metodické materiály. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.